News

NAJNOWSZE WPISY
12
Wrzesień 2018

Zakopane – rekolekcje studenckie

Wierzę w Ciebie Boże żywy!

W dniach od 7 do 12 września, w naszym klasztorze w Zakopanem odbyły się rekolekcje dla studentów. Hasłem przewodnim tegorocznych ćwiczeń duchowych był temat: “wierzę w Ciebie Boże żywy…”. Rekolekcje poprowadził o. Fabian Wikiera wraz z zaproszonymi gośćmi, którzy dzielili się swoim doświadczeniem wiary i żywą obecnością Boga w życiu. Młodzież od pierwszych godzin rekolekcji została zachęcona do szukania i odkrywania Pana Boga w ciszy.

Cisza była jednak ubogacana relacjami i wymianą przeżyć duchowych i życiowych. Młodzi ludzie, którzy przyjechali z różnych stron Polski przedstawili również oczekiwania z jakimi przybyli na to wyjątkowe spotkanie – “sam na sam z Panem Bogiem i drugim człowiekiem”. Ich pragnieniem przede wszystkim było odkrycie na nowo “sanktuarium” swojej duszy.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom młodzieży poruszane tematy w konferencjach stały się okazją do nowego i głębszego spotkania z Panem Jezusem. I tak drugiego dnia rekolekcji o. Fabian poruszył temat wiary i świętości. Następnego dnia, br. Paweł pochylił się nad tematem miłości, w której zaznaczył, iż “prawdziwa miłość domaga się poznania. Z kolei prawdziwe i rzeczywiste poznanie wymaga czasu”. Następnego dnia młodzież udała się na wędrówkę w góry. I w duchu św. Franciszka odnajdywała Boga w pięknie, jakim jest przyroda, która w sposób szczególny w Tatrach się uwidacznia.

Tego samego dnia dotarł na rekolekcje o. Stefan, który swoim płomiennym kazaniem rozpalił serca młodzieży.
Następnego dnia zagościł do nas wikariusz Prowincji oo. Bernardynów – o. Gwidon, który wygłosił do zgromadzonych homilię. W ostatnim dniu, o. Stefan pozwolił jeszcze młodzieży wykazać się kreatywnością i zaproponował praktyczne warsztaty na tematy duchowe.

Podczas całego czasu rekolekcji towarzyszyło młodzieży Słowo Boże, z którym sami, na osobistym spotkaniu z Jezusem ukrytym w Największym Sakramencie próbowali się zmierzyć, a następnie wspólnie z innymi uczestnikami dzielić. I oczywiście Eucharystia – “źródło i szczyt” naszego chrześcijańskiego życia, każdego dnia była obecna, jako centralny punkt rekolekcji. Ostatni dzień to moment powrotu do codzienności, dziękując Bogu i sobie wzajemnie za wspólnie spędzony czas.

Szkoda, że wszystko, co dobre i piękne, tak szybko się kończy…

 

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *