News

NAJNOWSZE WPISY
10
Luty 2019

Wschód słońca ze św. Franciszkiem z Asyżu

 

Pragnę zaprosić wszystkich na niesamowity weekend!

Podczas dwóch dni będziecie mogli doświadczyć na własnej duszy przeżyć, jakie przybliżyły samego św. Franciszka do Boga!

Jak wiemy, Biedaczyna z Asyżu w sobie specyficzny sposób odkrył Boga w przyrodzie. W zachwycie nad pięknem natury odkrył jej Stwórcę.

Dlaczego nie popatrzeć na piękno stworzenia tak jak Franciszek? Jednak jak tego dokonać, jak on to zrobił? Z pomocą przychodzi nam tutaj św. Bonawentura – wielki naśladowca i przyjaciel świętego. Był bacznym obserwatorem i jednocześnie filozofem obdarzonym przez Boga niezwykle precyzyjnym umysłem. Przeanalizował zatem życie Franciszka od jego chrztu do kanonizacji i dokładnie opisał drogę jego duszy do Boga.

Co ciekawe, Bonawentura podzielił tę drogę na sześć etapów. Dwa pierwsze dotyczą właśnie odkrywania Boga w świecie zewnętrznym. Dzięki niemu możemy zatem nauczyć się franciszkańskiego podejścia do przyrody!

Podczas weekendowego spotkania będziemy chcieli to zgłębić i w praktyce zastosować! Miejscem na które udamy się w celu doświadczenia wschodu słońca będzie Babia Góra. Wspaniały szczyt Beskidów wybijający się nad całą okolicą.

Bazą wypadową będzie Wyższe Seminarium Duchowne Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Koszt weekendu: 60 zł. Uwaga: tylko dla pełnoletnich. Limit miejsc: 8 osób. Koniecznie należy zabrać ze sobą latarkę. Reszta informacji po zgłoszeniu, które można dokonać pisząc wiadomość na maila: duszpasterstwo.bernardyni@gmail.com

Zapraszam!

o. Stefan Rymarczyk OFM

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *