News

NAJNOWSZE WPISY
01
Luty 2018

W Kościele i dla Kościoła

Życie konsekrowane – to twór (ale nie potwór) w Kościele, który gromadzi około milion osób. Czy oni powariowali? Tak… dokładnie zgłupieli dla Jezusa. W życiu konsekrowanym chodzi o poświęcenie swego życia Bogu i na służbę Kościołowi. To nie tylko zakonnice i zakonnicy. To również członkowie instytutów świeckich, stowarzyszeń życia apostolskiego oraz indywidualnych form życia konsekrowanego (dziewice konsekrowane, wdowy konsekrowane, pustelnicy i pustelnice).

W samej Polsce jak podają bieżące statystyki żyje i pracuje ponad 18 tys. sióstr zakonnych i prawie 12 tys. zakonników, 1330 członków zakonów kontemplacyjnych i ponad 1000 osób świeckich konsekrowanych. Więcej o liczbach (dla lubujących się w tym) można przeczytać na stronie zyciezakonne.pl

Po co nam to? Co zawdzięczamy osobom konsekrowanym?

Wychowywanie dzieci i młodzieży, nauczanie, kształtowanie kultury, zaangażowanie w dzieła wolontariatu, prowadzenie wielu placówek opiekuńczych oraz zwykła (a jednak niezwykła) praca duszpasterska. Każdy, kto spotkał osobę konsekrowaną mógł pewnie niejednokrotnie się przekonać o większym niż standardowo zaangażowaniu w wykonywaną posługę. Jest to życie w sercu Kościoła i z miłości do Kościoła.

Osoby poświęcone Bogu na 100% pokazują nam przede wszystkim niezniszczalną miłość Boga do każdego człowieka. Niestety nie wszystkie osoby konsekrowane są wierne Bogu. Dlatego niezbędna jest nasza modlitwa za tych wszystkich mężczyzn i kobiety. Bez naszej modlitwy nie ma powołań, ale i nie ma kontynuacji rozwoju powołania w konkretnym człowieku. Zechciejmy dzisiaj za nich odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *