News

NAJNOWSZE WPISY
22
Lipiec 2018

Urlop według Jezusa

Liturgię Słowa XVI niedzieli zwykłej,

rozważa o. Alojzy Garbarz OFM

1 czytanie: Jr 23, 1-6

Psalm 23

2 czytanie: Ef 2, 13-18

Ewangelia: Mk 6, 30-34

 

Nadmierne eksploatowanie silnika w samochodzie może skutkować jego przegrzaniem – gdy system chłodniczy już nie nadąży z zadaniem. Czy człowiek ma podobnie? Oczywiście, że tak.
„Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco”. To jest rada Jezusa dla wszystkich pracoholików i zabieganych. Taką potrzebę odpoczynku Jezus wyczytał z twarzy Apostołów, którzy do niego wrócili z głoszenia Ewangelii. Fakt, cieszyły ich owoce tej odbytej misji, ale potrzebowali teraz samotności.
Dlaczego jednak Jezus wygania ich na pustynię? Chodzi o osobisty czas spędzony z Bogiem.
Przypomnij sobie chwile, gdy wyjeżdżałeś na urlop obładowany gadżetami, próbując znaleźć skrawek plaży… Nic nierobienie w hałasie nie zregeneruje Twoich sił. Z takiego urlopu wrócisz jeszcze bardziej zblazowany.
Wakacje według Jezusa mają polegać na jeszcze bardziej intensywnym wejściu w bliskość Boga. Może zamiast zapodającego muzykę iPoda warto zabrać ze sobą Pismo Święte. Zamiast laptopa wieczorem otwórz drzwi kościoła. Im więcej zabierzesz ze sobą hałasu, którego przecież nie brakuje Ci na co dzień, tym bardziej zmęczony wrócisz z odpoczynku.
Niemiecki katolicki biskup Julius Angerhausen napisał kiedyś: „Kto idzie na pustynię, ten nie szuka tam chleba, lecz niesie w sobie głód za czymś większym”. Nie szukasz tego? Każdy czas resetu wakacyjnego, który przeżyłbym w najciekawszym miejscu na świecie, jeśli pominąłbym ten boski element odpoczywania, będzie do niczego.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *