News

NAJNOWSZE WPISY
16
Lipiec 2018

Obóz Liturgiczno-Sportowy dla ministrantów starszych

Przez tydzień czasu (8-15 lipca) starsi członkowie LSO mieli swoje zgrupowanie w Radecznicy. Kadra prowadząca w składzie: o. Alojzy, o. Martynian, br. Celestyn (kleryk) i br. Paweł (postulant). Obóz miał kameralny charakter ze względu na ilość uczestników – 6 ministrantów z Opatowa, Łęczycy i Skępego. Jednak taka a nie inna liczebność uczestników przyczyniła się do niezwykłego charakteru wydarzenia.

Miało ono dwa oblicza: duchowe i sportowe. Oba jednak się ze sobą przenikały, dając do zrozumienia, że jedno potrzebuje drugiego.

Duchowymi punktami obozu była oczywiście Eucharystia, czas wspólnej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu, praktykowanie Lectio Divina pod okiem o. Martyniana, Szkoła Liturgii prowadzona przez br. Celestyna i Praktyka Liturgiczna z br. Pawłem. Całość prezentowana była w postaci poszczególnych okresów roku liturgicznego. Niezwykłym przeżyciem dla wszystkich było nocne przejście Ekstremalnej Drogi Krzyżowej ze Zwierzyńca do Radecznicy.

Przeżycia sportowe to przede wszystkim wspólna gra w piłkę nożną, kibicowanie w naszej mundialowej strefie kibica, bieganie na dłuższym i krótszym dystansie oraz korzystanie z uroków Roztocza: marsz Szlakiem Szumów, plażowanie nad zalewem, spływ kajakami, zwiedzanie Zamościa.

Podsumowaniem wydarzenia była gra terenowa sprawdzająca szybkość, zdolność błyskotliwego myślenia, posiadaną wiedzę religijną i o Roztoczu, jak również wiedzę praktyczną.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *