News

NAJNOWSZE WPISY
30
Styczeń 2019

OAZA MODLITWY

 

Wiele jest w naszych rekach! Więc złóżmy je do modlitwy!

 

[Formularz zgłoszeniowy znajduje się na końcu strony]

 

Czym jest Oaza Modlitwy?
Ks. Franciszek Blachnicki nazywa je „ukrytym sercem” Ruchu Światło-Życie. Pisze, że Oazy Modlitwy (OM) powinny być źródłem jego życia i mocy.

Jak praktycznie wygląda OM?
Jest to weekendowe spotkanie dla oazowiczów (i nie tylko), którzy odczuwają potrzebę i pragnienie modlitwy. W czasie trwania OM uczestnicy intensywnie modlą się w różnych intencjach oraz uczestniczą w szkole modlitwy. W naszym przypadku intensywnie modlić możemy się za FMO i uczyć się franciszkańskich form modlitwy i duchowości.

Po co nam to?
Ks. Blachnicki napisał: „Oazy Modlitwy w przyszłości powinny mieć miejsce w rejonach, podobnie jak dni wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Powinno to stać się ambicją każdego rejonu i przejawem jego żywotności, aby mieć własną Oazę Modlitwy”. Niech to stanie się i naszą ambicją, aby zorganizować OMy! Ruch Światło-Życie w naszym franciszkańskim, bernardyńskim wydaniu również może zadbać o swoje ukryte serce i zatroszczyć się o źródło swojej mocy.

Kiedy FMO będzie miało swoje OMy?
Zorganizowane zostaną dwie Oazy Modlitwy: w Leżajsku (5-7 kwiecień 2019 r.) oraz w Kalwarii (7-9 czerwiec 2019 r.). Wiek graniczny to 16+.

Dlaczego akurat wtedy?
Ponieważ terminy te pokrywają się z organizowanymi przez nasze Duszpasterstwo Młodzieżowo-Powołaniowe Nocami Czuwania w intencji Powołań. Czuwanie w Leżajsku trwa do zakończenia Eucharystii o godz. 24, natomiast to w Kalwarii trwa całą noc i dodatkowo posiada rangę ogólnopolskiego czuwania.

Dlaczego akurat takie połączenie?
Modlitwa Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej w intencji powołań jest niezwykle ważna i cenna! Ponieważ chyba nikt bardziej niż oazowicze nie odczują braku powołań do Zakonu. Każda oaza chce mieć świętego moderatora! Prośmy Pana, a nam ich da! Dzisiaj aż tak bardzo nie brakuje moderatorów, ale co będzie za 10, 15, 25 lat? Co będzie jak nie będziemy prosić „Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10, 2)? Wiele jest w naszych rękach! Zatem złóżmy je do modlitwy!

Czy mógłby to ktoś podsumować?
Wprowadzając OMy odpowiadamy na zamysł ks. Franciszka Blachnickiego oraz samego Franciszka z Asyżu, który z mocą nauczał swoich braci i nie tylko, aby „nie gasili ducha świętej modlitwy i pobożności, któremu powinny służyć wszystkie sprawy doczesne”. OM to weekendowe modlitewne spotkanie, w naszym przypadku połączone z Nocą Czuwań o Powołania. OM może stać się „ukrytym sercem” FMO oraz źródłem jego życia i siły.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Imię

Nazwisko

Data urodzenia

Adres zamieszkania

Adres e-mail

Telefon kontaktowy

Wybierz OM, w którym chcesz brać udział:

Chcę wziąć udział w Oazie Modlitwy w Leżajsku w dniach 5-7 kwietnia 2019 r.

Chcę wziąć udział w Oazie Modlitwy w Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 7-9 czerwca 2019 r.

Zaznacz poniższe pola i wyślij zgłoszenie:

 

 

 

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *