News

NAJNOWSZE WPISY
13
Czerwiec 2018

Spełnijmy marzenie Karoliny

Bł. Karolina Kózkówna marzyła o przybyciu do Kalwarii Zebrzydowskiej, dokąd każdego roku pielgrzymowała jej matka. Zbierała nawet oszczędności, aby kiedyś zrealizować ten pomysł. Realizację tego pomysłu poprzedziła jednak jej śmierć męczeńska.

Postanowiliśmy więc podjąć jej marzenie i pomóc jej dopełnić je. Od dłuższego czasu kilku braci odczuwało przynaglenie do tego, by uczynić coś dla tej, która uprosiła tak wiele łask… I dlatego zdecydowaliśmy się, aby przyprowadzić ją razem z młodymi w czterodniowej pielgrzymce. Po otrzymaniu relikwii Męczennicy z rąk kustosza sanktuarium w Zabawie od 12 sierpnia będziemy towarzyszyć Karolinie w drodze na odpust. Łącznie mamy do przejścia ponad 100 km, które zamierzamy pokonać w cztery dni. W drodze będziemy przygotowywali się – przez konferencje, pracę w grupach, a zwłaszcza codzienną Eucharystię – do przeżycia odpustu Wniebowzięcia. Wiemy, że Karolina nie chce tej pielgrzymki dla siebie samej – jej radością jest prowadzenie nas do Maryi!

Inicjatywa #marzenieKaroliny obejmuje nie tylko pielgrzymkę z Zabawy (z relikwiami bł. Karoliny) do Kalwarii Zebrzydowskiej (11-15 sierpnia), ale rownież Kalwaryjskie Dni Młodych (16-19 sierpnia) w trakcie centralnych obchodów Odpustu Sierpniowego. Nieprzypadkowo!

Samo przekazanie relikwii na ręce kustosza sanktuarium nastąpi 15 sierpnia. Następnie przez 3 dni będą trwały Kalwaryjskie Dni Młodych, w których uczestniczyć będą także inni młodzi, którzy nie brali udziału w pielgrzymce. Centralnym punktem będzie sobota, która podczas odpustu sierpniowego jest szczególnie poświęcona młodym. Będzie to okazja do modlitwy o czystą miłość, której wzorem jest Maryja, której cnoty naśladowała Karolina. Gośćmi spotkania będzie Jacek Pulikowski, Ruch Czystych Serc oraz zespół New Life’M.

Hymnem KDM-u będzie piosenka “Droga życia” w aranżacji Marii Krawczyk-Ziółkowskiej (słowa: o. Tarcycjusz, br. Celestyn)…

Już dziś zapraszamy Was wszystkich na to szczególne wydarzenie.

Koszt udziału w pielgrzymce to 90 zł, natomiast w Kalwaryjskich Dniach Młodych – 100 zł.

Wpłat należy dokonywać do 1 sierpnia na konto:

46 1240 4214 1111 0010 7527 5346

Jędrzej Bukowski

ul. Bernardyńska 46

34-130 Kalwaria Zebrzydowska

 

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto zapisać się już dzisiaj – przez formularz zamieszczony poniżej. Zapisy trwają do końca lipca.

Dołącz do wydarzenia na facebook’u >>>

 

 

 

Zapisz się:

Imię

Nazwisko

Adres e-mail

Numer telefonu

Skąd przyjeżdżasz?

Wiek

Chcę wziąć udział w pielgrzymce Zabawa-Kalwaria Zebrzydowska (11-16 VIII)

Chcę wziąć udział w Kalwaryjskich Dniach Młodych (16-18 VIII)

Czy w trakcie KDM możesz zaangażować się muzycznie?

Tak, gram na instrumencie - jakim?:

Tak, śpiewamNie, wolę ludziom tego oszczędzić

Tagged with: , , , , , , ,
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *