News

NAJNOWSZE WPISY
14
Maj 2017

Spotkanie z FMO Radom

Dzień 13 maja był szczególnym dniem, nie tylko z powodu 100. rocznicy objawień fatimskich. Gdy o. Fabian szerzył kult maryjny w Kalwarii, o. Alojzy i o. Augustyn złożyli wizytę w centrum Polski – w naszym klasztorze w Radomiu, by odwiedzić tamtejszą wspólnotę Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej.

Jest to wspólnota, którą nie tak dawno o. Stanisław Górka (gwardian i moderator FMO) wskrzesił ze zgliszczy. Większość wspólnoty to Dzieci Boże, których wdrażają w tą franciszkańską przygodę rodzice – dawni oazowicze.

Początkiem spotkania była oczywiście wspólna i bardzo uroczysta Eucharystia, a po niej dziękczynienie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Następnie po części informacyjnej na temat rekolekcji wakacyjnych udaliśmy się do klasztornego ogrodu świętować przy grillu. W roli szefa grillowania wystąpił niezastąpiony w tym fachu o. Fryderyk. Bardzo mile spędzony czas z licznymi atrakcjami, nawet nie zauważyliśmy jak wieczór wkroczył do akcji. Najcenniejsze było jednak poznanie naszego FMO-wskiego narybku.

Następnego dnia (w niedzielę) głosiliśmy homilie na wszystkich Mszach św. zachęcając zebranych do modlitwy za powołanych i o nowe powołania do służby Bogu.

Dziękujemy serdecznie dzieciom i młodzieży, ich rodzicom i dziadkom, animatorom i naszym Ojcom z klasztoru za pozytywnie i intensywnie zakręcony weekend.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *